Na výnimočnom umiestnení EU v Bratislave a FHI EU v Bratislave v rebríčku podľa záujmu firiem o absolventov, má významný podiel aj mimoriadny záujem o absolventov II. stupňa štúdia FHI, ktorí študujú v jedinečných študijných programoch na Slovensku v oblasti aktuárstva, účtovníctva a audítorstva, operačného výskumu, ekonometrie a štatistických metód.


Spoločnosť Profesia už po štrnásty krát zostavila rebríček verejných vysokých škôl a fakúlt, v ktorom mapuje úspech absolventov na trhu práce počas predchádzajúceho roka. Umiestnenie závisí od toho, koľko zamestnávateľov si prehliada životopisy absolventov uverejnené na pracovnom portáli Profesia.sk. Skóre predstavuje priemerný počet firiem, ktoré si otvorili životopis absolventa.

V rámci univerzít je už po šiestykrát v rade najväčší záujem o absolventov Ekonomickej univerzity v Bratislave. V rebríčku fakúlt si opäť polepšila naša Fakulta hospodárskej informatiky, ktorá sa už dlhodobo umiestňuje v prvej päťke; aktuálne na 2. mieste.

Viac informácií nájdete aj na: https://www.euba.sk/aktivity-a-media/aktuality/2210-eu-v-bratislave-opaet-prva-v-rebricku-univerzit-podla-zaujmu-o-absolventov

Zdroj: https://firma.profesia.sk/rebricek-univerzit-podla-zaujmu-firiem-o-absolventov-vlanajsok-priniesol-narocne-podmienky-aj-zaujimave-zmeny-v-rebricku-fakult/